I-DEST

Integrált desztinációmenedzsment program a fenntartható és versenyképes desztinációkért

Az I-DEST programmal egy olyan egyedülálló IT rendszert kínálunk a desztinációk számára, amely nagyrészt primer adatokra építve képes egyszerre segíteni a vendégtájékoztatást, az értékesítést, a monitoringot és a termékfejlesztést. 

Mivel minden desztináció más- és más adottságokra épít, az I-DEST minden desztinációnak személyre szabott lehetőségeket kínál, amelyek jelentősen segíthetik a desztináció piaci pozícióinak erősítését, a vendégmozgások nyomon követését, a vendégfókuszú szolgáltatásfejlesztést és a desztinációs szintű minőségmenedzsmentet is. 

Miért javasoljuk az I-DEST-et?

1.Interaktív vendégtájékoztatás

Egyetlen adatbázisból táplálkozó weboldal és mobil applikáció, amely a következő vendégtájékoztatási szolgáltatásokat nyújtja: 

  • térképes szolgáltatáskínálat,
  • poi pontok és útvonaltervezés,
  • egyéni útvonalak tervezése és megosztása
  • egy rendszerbe foglalt audioguide szolgáltatás, útvonalak, múzeumi vezetések, városlátogatások stb. 
  • komplex gamifikációs megoldások,
  • felhasználói visszajelzések kezelése
  • foglalások, értékesítés
  • AR szolgáltatások
  • social média integráció
  • mesterséges intelligencián alapuló automatizált vendégajánlató készítése
  • A rendszer alkalmas meglévő szolgáltatások, értékesítési megoldások integrációjára.

 

2. Adatvezérelt desztinációs döntéstámogatás és értékesítés

Az I-DEST folyamatos, valós idejű statisztikákkal és előrejelzésekkel képes segíteni a fejlesztések, illetve a marketingmunka során a döntéshozókat, amely egyszerre képes a pénzügyi, környezeti és társadalmi fenntarthatóság adatainak az elemzésére, primer adatokra építve. 

A regisztrált felhasználók strukturált profilozása nemcsak a személyre szabott kínálat fejlesztése és az értékesítés miatt fontos eszköz, hanem mert az egyéb, a rendszerbe befolyó adatokkal (pl. social media, Google adatok, foglalások, stb.), valamint a strukturális vendégelégedettségi programmal együtt jelentősen segítheti az adott desztináció térségfejlesztési, turizmusfejlesztési programját, valamint a térségi marketingmunkát is.  

 

3. Egységes szolgáltatói minőségfejlesztési rendszer

Az adott desztinációra kidolgozott komplex fejlesztési csomag, amely lehetővé teszi a szolgáltatók egységes felkészítését a minőségi vendégfogadás megteremtésére (pl. helyismeret, horizontális szempontok: fogyatékkal élők, családok, kerékpárosok, kutyával érkezők stb.) Eszközök: primer felmérés, mentorálás, e-learning megoldások és komplex, desztinációra szabott, mérési rendszerek, kidolgozása és megvalósítása.

 

4. Zöld irányelvek – Green Destinations minősítés

A rendszer egyszerre képes visszaigazolást küldeni a vendégeknek a programjaik ökológiai lábnyomáról, segíteni a minél kisebb ökológiai lábnyomú turisztikai termékfejlesztést, valamint tájékoztatást adni a TDM, a szolgáltatók és az attrakciók felé a környezeti terhelésről, amely fontos adatokkal járul hozzá a látogatómenedzsment, forgalomkezelés megújításához. 

Az I-DEST rendszer fontos szerepet tud betölteni a fenntarthatósági mutatók változásainak nyomon követésében, így a GD minősítésre való felkészülésben is. 

 

5. Helyi termék program – rövid ellátási láncok a desztinációban

Az I-DEST digitális platformja lehetőséget teremt a turisztikai szolgáltatók és helyi termelők közötti üzleti együttműködések megteremtésére és mindennapi működtetésére a minőségi és környezettudatos vendégfogadás érdekében.

Az I-DEST rendszer hatékony megoldásokat nyújt a helyi termék előállítók és a turisztikai vállalkozások közötti minél rövidebb ellátási lánc megszervezésében is, amely lehetőséget biztosít arra, hogy mindig a megfelelő volumenű és minőségű helyi termék kerülhessen az éttermek konyháira, illetve a szállásadók vendégasztalaira. 

I-DEST