Újabb eredményeket mutathattunk be a Bükki Körrel közös munkánkról

Újabb eredményeket mutathattunk be a Bükki Körrel közös munkánkról

2024-11-14 Hírek 0
Nagy Júlia - Miskolc, Bükki kör előadás

Cégünk két éve szorosan együttműködik a Bükki Körrel Miskolc, mint fenntartható turisztikai desztináció fejlesztésében. Ezt a munkát mutathattuk be a Magyar Utazási Irodák Szövetsége beutaztató utazási irodáinak. 

A fenntarthatóság napjaink egyik legnagyobb kihívása, ami a turizmus területén is egyre nagyobb figyelmet kap. Ebben a szellemben került megrendezésre Miskolcon, a Bükk festői környezetében a MUISZ beutaztató utazási irodáinak szóló tanulmányútja. 

A programot a Bükki Kör állította össze, amely megalakulása óta, az elmúlt két évben kutatásokkal, termék- és hálózatfejlesztéssel, valamint tudásmegosztással is támogatta Miskolc fenntartható desztinációs kínálati elemeinek a bővítését. A kétnapos rendezvényen ezt a folyamatot mutatta be gyakorlati példákon keresztül a Bükki Kör a résztvevőknek Fekete-Angyal Enikő, a Bükki Kör elnökének vezetésével. 

A tanulmányút során a résztvevők ellátogattak az Ellipsum Élményfürdőbe, megtekintették Miskolc történelmi belvárosát, felkeresték a Miskolci Nemzeti Színházat , a  felújítás befejezése előtt álló Diósgyőri várat, és részt vettek a „Ehető erdő” programon, amely során a Bükk hegyvidéki flora gasztronómiai különlegességeit kóstolhatták meg. A program nem csupán a természeti szépségek bemutatására szorítkozott, hanem bepillantást nyújtott a helyi kultúrába és gasztronómiába is, így valódi kulturális és ízélményt kínált.

A második nap folyamán a résztvevők előbb az első Good Travel Seal minősítést szerzett magyarországi szálloda, a Hotel Palota Lillafüred szolgáltatásait és fenntartható működési modelljét ismerhették meg, amely inspiráló példát mutat a szektor számára. Ezt követte egy gondolatébresztő előadásokból álló blokk, amelynek keretében Czeiszing Miklós, a Német Turisztikai Hivatal vezetője németországi fenntartható turisztikai jó gyakorlatokat mutatott be, felhívva a figyelmet arra, hogy Hivatal kutatásai szerint a magyar lakosság 73%-a számára már fontos a fenntartható élményígéretek biztosítása. 

Nagy Júlia, az Innotime Hungary Kft ügyvezetője a Bükki Kör szakmai tanácsadójaként arról beszélt, hogy az elmúlt másfél évben jelentős lépések történtek Magyarországon is a fenntartható turisztikai kínálat fejlesztése terén, amelyben a Bükki Kör pilot programjai mindig is példát jelenthettek más desztinációk számára. Kiemelte, Miskolc volt az első város az országban, ahol komplex desztinációs fenntartható turisztikai audit készült a Bükki Kör egyik tagjának megrendelésére, a következő hetekben pedig már a vendégek számára is elérhetővé válik az a pilot program, amelynek keretében Miskolc fenntartható turisztikai kínálata a vendégek számára is plasztikusan átláthatóvá válik, miközben élményt és tudást gyűjthetnek a városlátogatásuk során. Ennek a szoftver hátterét az Innotime fejlesztette, míg a tartalmat a Bükki Kör biztosítja.  

A második nap terepi programjaként a résztvevők ellátogattak az Avasra, ahol bemutatásra került az a projekt, amely 2023-ban bekerült a világ legjobb fenntartható turisztikai gyakorlatai közé a Green Destinations TOP100 fenntartható turisztikai jó gyakorlat versenyén.  

Ez a különleges rendezvény egyértelműen rámutatott arra, hogy Miskolc, mint a Bükk városa  milyen módon integrálja a környezettudatos, fenntarthatósági gondolkodást a turizmus minden szegmensébe, amely elengedhetetlen ahhoz, hogy a jövőben a magyarországi turizmus szektor is hozzájáruljon a globális fenntarthatósági célok eléréséhez.